VYHLEDÁVÁNÍ

HISTORIE

1973
Společnost BUILDING PLASTICS byla založena v roce 1973 ve Waregemu v Belgii. Po dlouholetém úspěšném působení na západoevropských trzích bylo rozhodnuto vybudovat v roce 1996 nový distribuční sklad v České republice, a to v Brně.

1998

V roce 1998 byl vybudován zcela nový komplex výrobních hal „na zelené louce" u dálnice D1 ve Velké Bíteši, který se tak stal centrem výroby a distribuce komponentů pro Českou republiku i sousedící země.

2002

Rok 2002 se stal v mnohém zlomovým. Byla zřízena nová výrobní linka lamel na předokenní rolety a rozšířen sortiment barev z původně bílé na 8 standardních barev, zaveden poprvé na český trh časový spínač a také dosud nabízený sortiment rozšířen o výrobu a prodej průmyslových vrat, byly uvedeny na trh nové typy lamel pro průmyslová i garážová vrata. Společně s tím byla registrována obchodní značka MINIROL, která se díky rozsáhlému zastoupení a především vynikající kvalitě souvisejících produktů, stala známou a oblíbenou mezi zákazníky téměř v celé Evropě.

2003

V letech 2003-2004 byly dosavadní výrobní prostory rozšířeny o novou výrobní halu a mokrou lakovnu, díky které bylo možné nabízet stávající sortiment ve všech barvách RAL, byl vyvinut nový systém předokenních rolet se zaomítatelným boxem, zavedeno potahování roletových i garážových lamel renolitovou fólií, sortiment rozšířen o předokenní rolety s integrovanou sítí proti hmyzu, rozšířen sortiment sítí proti hmyzu o sítě pro extrudované profily oken a dveří, pohony a řízení s integrovaným rádiovým přijímačem Intronic, protipožární vrata.

2005

V roce 2005 byly zařazeny do sortimentu nové typy lamel pro průmyslová vrata, nové typy rolovacích sítí, sortiment průmyslových vrat byl rozšířen o rychloběžná fóliová vrata, firma investovala značné prostředky do výstavby nového provozu automatické práškové lakovny jako reakce na rostoucí poptávku po co nejširším spektru barev s cílem rozšíření služeb firmy o průmyslové lakování.

Nová automatická lakovna je vybavena špičkovou technologií a v současné době patří mezi nejmodernější zařízení svého druhu v České republice i v okolních zemích.

SOUČASNOST

Firma BUILDING PLASTICS je jediný specializovaný výrobce komponentů předokenních rolet, roletových systémů pro střešní okna, zimní zahrady, roletových systémů s integrovanou sítí proti hmyzu, rolet pro variabilní použití - do interiérů jako součást nábytku, kryty skříní aut nebo strojů... atd., sítí proti hmyzu, privátních rolovacích garážových i průmyslových lamelových vrat a mříží, průmyslových rychloběžných fóliových vrat na území České republiky, je tedy schopna rychle a pružně reagovat na potřeby a přání zákazníků.

Vlastní výrobní prostor komponentů je vybaven nejmodernějším zařízením, technologie výroby odpovídá parametrům daným normami a nařízeními Evropské unie, což dokazuje řada certifikátů a zkoušek našich výrobků.

Finální produkty kompletované z komponent BUILDING PLASTICS jsou nabízeny zákazníkům po celé Evropě prostřednictvím kvalifikovaných partnerů pod značkou MINIROL.

Základní myšlenkou a strategií firmy je orientace na potřeby a přání zákazníka, zvyšování jeho životního standardu, podpora a důvěra našich obchodních partnerů, neustálá inovativnost a zvyšování prestiže obchodní značky MINIROL stálým zlepšováním jakosti při respektování podmínek ochrany životního prostředí a v neposlední řadě vytvářením podnětného pracovního prostředí k seberealizaci vlastních zaměstnanců.

Produkty systému MINIROL přispívají k vytváření pohodlného a komfortního prostředí Vašeho domova za velmi příznivé ceny a tak k zvyšování Vašeho životního standardu.