VYHLEDÁVÁNÍ
ČINNOSTI > RYCHLOBĚŽNÁ VRATA BP

RYCHLOBĚŽNÁ VRATA BP

RYCHLOBĚŽNÁ VRATA
Pokud potřebujete vyřešit uzavření stavebního otvoru ve skladech a průmyslových, potravinářských či chemických provozech, kde jsou kladené vysoké nároky na intenzitu dopravy či bezpečnost, tak jsou rychloběžná vrata Building plastics tou nejlepší volbou.

Pro naše firemní zákazníky nabízíme dopravu rychloběžných vrat až na místo v ceně dodávky, dodací termíny 5 až 7 týdnů a profesionální odborné poradenství při řešení projektu.

Záruční a pozáruční servis je samozřejmostí.

RYCHLOBĚŽNÁ VRATA

Zvolením značky Building plastics  získáte možnost vybírat ze široké nabídky rychloběžných vrat, včetně typů pro speciální použití. V nabídce máme mnoho barevných provedené včetně doplňků pro prosvětlení (okénka, pásy).

Rychloběžná vrata Building plastics jsou výjimečná zejména samoopravitelností, vysokou odolností proti větru a těsností.Tabulka základního rozdělení rychloběžných vrat:
(Při nestandardních požadavcích nás neváhejte kontaktovat pro vypracování individuálního technického návrhu a nabídky)


Typ Použití v interiéru Použití v exteriéru Použití v hygienicky náročném prostředí Max. rozměr (mm)
D 310LF x


3000x3000
D 311LF x


4000x4000
D 311LF Cleanroom x

x
4000x4000
D 313LF x


3500x3500
D 313LF Cleanroom x

x
3500x3500
D 313 2 in 1 x


3500x3500
D 501 x
x

5500x5500
M 2 x
x

5500x5500
M 2 - Freezer (až -30°) x


4000x4500
M 2 - 2 in 1 x


5500x5500
M 3 x
x

11000x5500

Typické vlastnosti pro rychloběžná vrata Building plastics

Maximální bezpečnost pro uživatele

Fólie  rychloběžných vrat neobsahuje žádné pevné části (výztuhy, pevnou spodní koncovou lištu), které by mohly při přímém kontaktu ohrozit zdraví uživatele, poškodit projíždějící dopravní prostředek nebo poškodit převážený náklad, zachytit oděv obsluhy a tím rovněž ohrozit zdraví uživatele (u jiných typů vrat nutnost přídavných bezpečnostních zařízení).

Odolnost proti nárazům bez následného poškození

Fólie v celé svojí ploše neobsahuje žádné pevné části, které by se mohly nárazem poškodit nebo trvale deformovat a vyřadit tak vrata z provozu.

Samoopravitelnost  rychloběžných vrat

Fólie se díky své pružnosti a pevnosti přizpůsobí vzniklé kolizní situaci, následuje vytržení fólie z vodící lišty, po nárazu je fólie z vodící lišty vytažena a pomocí systému unikátních samozaváděcích bloků zaváděcích jednotek během následujícího pracovního cyklu otevření-zavření zavedena zpět do vodicí lišty, čímž jsou vrata opět připravena k provozu během několika vteřin a to bez nutnosti jakéhokoli zásahu obsluhy.

Vynikající těsnost

Pohyblivé těsnění v horní části  rychloběžných vrat utěsňuje prostor mezi konstrukcí a překladem. Fólie je ve vodící liště vedena po celé její délce. Spodní část fólie sahá až k podlaze, eliminuje částečně nerovnost podlahy.

Vysoká odolnost proti nárazům větru

Speciální zpevnění vodících lišt umožňuje dodat  rychloběžná vrata odolná proti náporu silného větru až do 160km/h, aniž by byla porušena jejich funkčnost, fólie neobsahuje žádné pevné výztuhy, které by mohl vítr či průvan trvale deformovat nebo zlomit

Minimální náklady na údržbu a opravy

Vrata neobsahují žádné opotřebitelné díly jako výztuhy, tažné nebo tlakové pružiny, bezpečnostní pásy nebo motorovou brzdu, které musí být po určité době vyměněny. Snižují se tak výrazně náklady na opravy a údržbu  rychloběžných vrat a výrazně se tak zvyšuje jejich investiční návratnost.

Dlouhodobé poznatky z praxe ukazují na to, že pouze cca 5% z ceny vrat Building plastics se počítá na opravy a údržbu (u jiných typů vrat až 50%).
  • Plně se přizpůsobí individuálním požadavkům Vašeho provozu
  • Rychlost otevírání 1,2 – 2,7 m/s a zavírání 0,6 – 1,2 m/s
  • Maximální standardní šířka vrat 11 m, nad tento rozměr dle individuálního návrhu
  • Vysoce odolná, pevná a přitom pružná fólie, tlak až 110 kg/m2 nebo 1080 Pa
  • Vrata jsou testována na 1 milion cyklů

Standardní skladba komponentů pro rychloběžná vrata

  • 8 základních barev fólie
  • Řídící jednotka (frekvenční měnič, přijímač detektoru překážek, elektronická řídící karta s displejem, tlačítko na otevření vrat, klika na nouzové otevření vrat)
  • Pohon 230V (na poptávku možno i 380V) s výkonem od 0,55 - 2,2 kW)
  • Detektor překážek (WDD)s vlastním zdrojem umístěný ve spodním flexibilním vaku vrat
  • Infrazávora umístěná ve výšce 300 mm od spodní hrany

Standardní rychloběžná vrata je možno dle přání vybavit dalšími ovládacími, konstrukčními i bezpečnostními prvky:

Okna, průhledové pásy, jiná barva folie, termoizolační folie, potisk folie dle zadání zákazníka, kryty motoru, kryty vodících lišt, kryty hřídele, nerezové provedení konstrukce vrat a krytů, ovládací radary, tahové spínače, dálkové ovladače, indukční smyčky, kaskádové ovládání, majáky, semafory, záložní zdroje UPS, apod.


Spodní vak vrat bez pevných částí, s bezdrátovým detektorem překážek, PVC folie bez výztuh a pevných částí, vysoce mechanicky i chemicky odolná.

Odolnost proti větru/průvanu je řešena konstrukčním řešením rámu a vodících lišt vrat, není nutné do plochy folie instalovat další protivětrné výztuhy. Díky absenci jakýchkoli pevných prvků v ploše folie je minimalizována možnost mechanického poškození.

Unikátní systém samozaváděcích bloků eliminuje náklady na údržbu a opravy a výrazně snižuje celkové náklady na provoz a údržbu vrat během jejich životnosti.

Folie odolává olejům, tukům a ředidlům, používá se i do chemických provozů.

Vrata je možné zapojit do kaskádového ovládání, připojit na EPS, EZS, apod.

Prohlédněte si další informace o rychloběžných vratech MINIROL.